برنامه های دبیرستان

به لطف خداوند تبارک و تعالی و پشتیبانی بی دریغ و تلاش بی­شائبه­ی مدیریت و کارکنان دلسوز دبیرستان، امسال نیز مانند سنوات قبل تمهیدات لازم در راستای تحقق اهداف نظام آموزش و پرورش و همگام شدن با مراکز آموزشی موفق و مطرح تهران در زمینه‌های تربیتی و تحصیلی اندیشیده شده است که به شرح ذیل می‌باشد :

برنامه‌های مورد نظر برای دانش‌آموزان :

1- تلاش در جهت ارتقاء کیفیت پرورشی و آموزشی با بهره جستن از همکاری کادر اجرایی متعهد و مجرب، مساعدت اساتید فرهیخته و مؤمن و همیاری اولیاء دلسوز و کاردان.

2- تشکیل شورای هفتگی مدرسه و بررسی کارشناسانه‌ی مسائل تربیتی و تحصیلی دانش‌آموزان به منظور ترویج نوآوری و دستیابی به اهداف والای علمی و اخلاقی.

3- برگزاری اردوهای علمی به ویژه در فرصت طلایی تعطیلات نوروزی و برپایی کلاس­های تست­زنی توسط استادان هر درس و گروه آموزشی، جهت بازدهی بیشتر.

4- آماده­سازی کتابخانه­ی دبیرستان در فضای مطلوب با تمام امکانات (کتاب­ها و لوح­های فشرده­ی آموزشی و کمک آموزشی چاپ جدید و وسایل کمک آموزشی مورد نیاز) و ارائه‌ی خدمات به دانش­آموزان گرامی.

5- تجهیز آزمایشگاه­های فیزیک و شیمی و انجام آزمایش­های عملی تحت نظارت اساتید مجرب در راستای ارتقای کیفیت آموخته­های تئوری.

6- تشکیل کلاس­های المپیاد ریاضی مقدماتی، فیزیک، شیمی و مسابقات آزمایشگاهی فیزیک، شیمی، ریاضی و کامپیوتر در جهت دانش­افزایی بیشتر.

7- برگزاری آزمون­های جامع علمی و آموزشی برای تمام پایه­ها ضمن انعقاد قرارداد با مؤسسات معتبر تهران، بر اساس تقویم اجرایی و بودجه­بندی مدون در راستای اعتلای جایگاه علمی دانش­آموزان.

8- برگزاری جلسه با نمایندگان کلاس‌ها ، اعضاء شورای دانش‌آموزی ، شورای بسیج و نماینده‌ی انجمن های علمی با حضور مدیریت دبیرستان و معاونین پایه به منظور بحث و بررسی پیرامون مسائل آموزشی و تربیتی.

9- برپایی اردوهای فرهنگی- تربیتی (زیارتی، سیاحتی) یک یا چند روزه­ی شهری و برون‌شهری و بازدیدهای علمی و فرهنگی برای پایه­های اول تا سوم و زیارت مرقد مطهر امام هشتم علی­ابن­موسی الرضا(ع) برای نخبگان تربیتی و آموزشی کلیه پایه­ها.

10- ایجاد شرایط مناسب برای رشد و شکوفایی استعدادهای غیردرسی دانش­آموزان با حضور در مسابقات علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی (جشنواره خوارزمی، پژوهش و غیره).

11- برگزاری جلسات منظم انجمن اولیاء و مربیان برای همفکری خانه و مدرسه در خصوص امور پرورشی، اخلاقی و تحصیلی دانش­آموزان جهت رفع مشکلات احتمالی که تاریخ برگزاری جلسات بعد از برگزاری اولین جلسه در مهر ماه و تعیین نماینده متعاقباً به اطلاع اولیاء محترم خواهد رسید.

12- برنامه‌ریزی دقیق برای آموزش سیره معصومین (ع) ، آشنایی با روخوانی و روانخوانی قرآن مجید و احکام دین در کلاس‌های پرورشی و دینی و استفاده‌ی مطلوب از زمان بین صلاتین برای آموزش های لازم به دانش آموزان.