درج مطلب

آيين­ نامه­ ی انضباطي دانش­ آموزان

دانش‌آموزان موظفند در طول سال تحصيلي موازين اسلامي و مقررات انضباطي، آموزشي، پرورشي و اخلاقی را به شرح زير رعایت کنند:

 1. ادب و احترام نسبت به مدير، مديران پايه، دبيران، مربيان و ديگر كاركنان واحد آموزشي را رعايت نمايند.
 2. حسن رفتار، اخلاق و همكاري با ساير دانش‌آموزان داشته باشند.
 3. نهایت سعي خود را در تحصيل دانش و بینش و کسب رضایت دبیران و مربیان به عمل آورده و در فعاليت­‌هاي‌ اجتماعي ‌مدرسه و انجام فرائض ديني به ویژه نمازجماعت شركت فعال داشته باشند.
ورود و خروج به موقع در آموزشگاه (طبق برنامه آموزشی) داشته و از خروج بدون هماهنگی اولياء و موافقت مديرپايه پرهيز نمایند.
       تبصره 1 : ورود دانش­آموز به کلاس درس بعد از حضور دبیر امکان­پذیر نخواهد بود مگر با هماهنگي مدير پايه و ارائه برگ پذيرش.

       تبصره 2 : حضور در مدرسه در غير ساعات مقرر (جهت انجام فعاليت­هاي پرورشي، اجتماعي، درسي، ورزشي و ) منوط به كسب اجازه كتبي از ولي و موافقت قبلی مدير دبيرستان مي­باشد .

 1. طبق برنامه­ی هفتگي در کلاس درس حضور مرتب و منظم داشته و از هرگونه تأخیر و غيبت پرهيز نمايند.

  ? تبصره : اولیاء دانش‌آموزان غائب لازم است حداكثر تا ساعت 8:30 صبح همان روز علت غيبت او را به معاون پايه اطلاع داده و با حضور خويش و ارائه دلايل شفاهي يا گواهي كتبي معتبر نسبت به توجيه علت غيبت دانش‌آموز اقدام نمايد تا در پرونده­ی انضباطی وی ثبت و ضبط گردد. (تشخيص غيبت موجه با شوراي واحد آموزشي است)

 2. بهداشت فردي را رعايت نموده، با مسئولين مربوطه و دانش­آموزان ديگر در پاكيزه نگه داشتنمحيط مدرسه همكاري نمايند.
 3. از همراه داشتن اشياء گران­بها، زینتی و وسايل غيرآموزشي و غيرمجاز از قبيل نوارهاي صوتي و تصويري، نشريات نامناسب،CD ، انواع دوربين، و به ویژه تلفن همراه و در واحد آموزشي جداً خودداري نمايند .
 4. به منظور رعايت مسائل ايمني و حفاظتي در واحد آموزشي دانش­آموزان بدون حضور و اجازه دبير و مسئول مربوطه حق استفاده از تجهيزات فني­، آزمايشگاهي­، صوتي و تصويري و غیره را ندارند.
 5. عدم حضور اولیاء دانش­آموزان در هر یک از جلساتی که در مدرسه تشکیل می­شود به منزله عدم ارائه دعوت­نامه از طرف دانش­آموز به ولي تلقي شده و موضوع در دفتر انضباطي دانش‌آموز درج خواهد شد.
 6. کلیه دانش­آموزان داراي پرونده­ی انضباطي (نزد مدير پايه­ی مربوطه) مي­باشند كه موارد فوق­ در آن­ها ثبت شده و مبناي نمره انضباطی ایشان می­باشد.